Jak wyposażyć garaż przydomowy?

Jak wyposażyć garaż przydomowy?

Osoby mieszkające w domu z pewnością doceniają fakt posiadania własnego, przynależnego do budynku garażu. Aby jednak nie stał się on miejscem składowania niepotrzebnych rzeczy, lecz pełnił on funkcję warsztatu, gdzie wygodnie i bezpiecznie będziemy mogli naprawiać sprzęty, warto wyposażyć go w kilka akcesoriów.

Mata gumowa na podłogę

Odpowiednie przygotowanie podłogi w garażu będzie kluczowe nie tylko dla naszej wygody, ale również bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że podczas różnego rodzaju napraw będziemy mieć do czynienia z olejami, smarami oraz innymi chemicznymi środkami, które trudno usunąć z betonu czy innych powierzchni. Mata gumowa sprawdzi się w tym przypadku doskonale, gdyż łatwo utrzymać ją w czystości, a przy tym jest odporna na ścieranie, więc posłuży nam naprawdę długo.Gumowe maty można używać praktycznie na całej powierzchni podłogi.

Warto jednak pamiętać o tym, że w miejscu, gdzie mamy na przykład odpływ wody, odpowiednia będzie mata ażurowa, która będzie przepuszczała wodę. Posiada ona otwory, przeważnie w kształcie plastrów miodu lub okrągłe i zapewnia stabilność chroniąc przed poślizgiem. Mata ażurowa to doskonałe rozwiązanie do zastosowania na zewnątrz, przed wejściem do garażu, gdyż będzie wówczas pełnić rolę wycieraczki.

Na rynku można obecnie dostać gumowe maty o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, dlatego z powodzeniem znajdziemy taką, która nie zniszczy się pod wpływem najechania na nią samochodem.

Szafki i regały do garażu

Kolejne akcesorium, które powinno znaleźć się na liście rzeczy niezbędnych do garażu, to profesjonalna szafka na narzędzia. Może mieć ona formę wózka z szufladami, dzięki czemu cały sprzęt będziemy mogli wygodnie przemieścić w dowolne miejsce. Innym rozwiązaniem jest stół ze specjalną ścianką na narzędzia. To świetne rozwiązanie w przypadku, gdy wykonujemy częste naprawy drobnych sprzętów.

Oprócz szafki narzędziowej, przyda nam się również regał, na którym będziemy mogli ustawić cięższe lub większe przedmioty, jak na przykład różnego rodzaju oleje, smary i inne chemikalia. Pamiętajmy tylko o tym, aby odpowiednio je zabezpieczyć przed dziećmi lub zwierzętami.

Oświetlenie

Oprócz głównego źródła światła w garażu, warto zadbać o co najmniej 2 punkty świetlne w miejscach, gdzie najczęściej pracujemy, na przykład nad stołem narzędziowym. Możemy również wyposażyć garaż w lampki na długim wysięgniku, których położenie będziemy mogli dostosować do miejsca, w którym wykonujemy pracę.

Aranżacja garażu zgodnie z powyższymi wskazówkami pozwoli nam stworzyć miejsce, w którym w sposób wygodny będziemy mogli wykonywać wszelkie prace konserwatorskie czy drobne naprawy samochodu, roweru czy innych sprzętów.