IBC – co to, po co?

IBC – co to, po co?

Kontenery IBC są w dzisiejszych czasach niesamowicie popularne. Nadają się bowiem do przechowywania, transportowania produktów szkodliwych i niebezpiecznych, które wymagają posiadanie certyfikatu. Można je również określić jako paletopojemnik, paletokontener oraz tankpaleta.

Paletopojemnik – co to jest?

Większość kontenerów IBC ma kształt sześcianu, a ta konstrukcja w kształcie sześcianu przyczynia się do pakowania, układania w stosy, magazynowania, wysyłki i ogólnej wydajności przestrzennej kontenerów masowych. Sztywne pojemniki ibc są wyposażone w zintegrowane podstawy palet o wymiarach, które są na ogół bardzo zbliżone do długości palet akceptowanych w wielu krajach. Podstawa paletowa kontenera IBC została zaprojektowana z myślą o uniwersalnej zwrotności dzięki kanałom wózka widłowego. Prawie wszystkie sztywne DPPL są zaprojektowane tak, że można je układać pionowo jeden na drugim za pomocą wózka widłowego. Większość ma wbudowany kran u podstawy pojemnika, do którego można przymocować węże. W porównaniu z paletami bębnów, zbiorniki IBC są w stanie przenosić ekwiwalentne ilości w mniejszej przestrzeni transportowej.

Kontenery IBC – ich zalety

Zbiorniki pośrednie wykazują ogólny wzrost wydajności transportu i pakowania, zwłaszcza przy rozważaniu użycia wielu zbiorników IBC. Dodatkowo, DPPL mogą być produkowane zgodnie z dokładnymi wymaganiami klienta pod względem pojemności, wymiarów i materiału. Konstrukcje kontenerów IBC mają naprawdę wiele zalet.

Będąc w formie sześciennej, mogą transportować więcej materiału w tym samym miejscu w porównaniu z pojemnikami w kształcie cylindra i znacznie więcej niż można by wysłać w tej samej przestrzeni w porównaniu z opakowaniami w ilościach konsumenckich. Wysoka organizacja, mobilność, możliwości integracji – to również zalety IBC. Zapewniają niezawodny i spójny sposób obsługi lub przechowywania materiałów. Kompozytowe DPPL opierają się na plastikowych wkładkach, które mogą być napełniane i rozładowywane za pomocą różnych systemów. Warto również wspomnieć o tym, że ceny takich kontenerów nie są zbyt wysokie, więc wiele przedsiębiorstw może sobie pozwolić na to, aby zainwestować w takie produkty. Kontenery IBC są trwałe, wytrzymałe oraz wykonane w solidny sposób. Właśnie dlatego warto je posiadać i korzystać z nich w czasie transportu.