Pojemniki przemysłowe – jak są tworzone?

Pojemniki przemysłowe – jak są tworzone?

We współczesnych czasach jakość pojemników przemysłowych i transportowych jest znacząco kwestią, ponieważ odpowiada bezpośrednio za stan przewożonej w nich żywności. Producenci i sprzedawcy tego typu żywności dbają zaś, o to, by podczas transportu, właściwości konkretnych produktów nie zmieniły się. Ważne są ich właściwości, poziom higieny, jaki zapewniają i bezpieczeństwo.

Innowacyjne zbiorniki ibc

Współczesny ibc zbiornik wykazuje się wysoką jakością wykonania i łatwością w obsłudze, co pozwala ograniczyć zakres prac. Pojemniki paletowe ibc może obsłużyć już jedna osoba, co pozwala zminimalizować czas i koszty pracy. Ich kolejną zaletą jest fakt, że są wysoce wytrzymałe i gwarantują higienę. W praktyce pozwalają również na oszczędność miejsca, ponieważ dają możliwość oszczędzenia do 60% powierzchni po złożeniu. W tym zakresie pojemniki paletowe ibc są jednymi z najbardziej wydanych produktów na rynku. Większy z nich (CL285) o wymiarach zewnętrznych 1155x1155x1132 mm waży niespełna 89 kg i może pomieścić do 1060 litrów ładunku. Po złożeniu, co istotne, pojemnik ma jedynie 450 mm wysokości, co w znaczący sposób zmniejsza koszty transportu wielu pustych pojemników do miejsca ich załadunku.

Zalety nowoczesnych pojemników ibc

Innowacyjne produkty, jakimi są zbiorniki ibc, dają możliwość transportowania ich drogą lądową, szynową i morską. Proces ich rozkładania jest w całości ergonomiczny, bezpieczny i w pełni higieniczny, co ma wysokie znaczenie dla producentów i sprzedawców żywności przewożonych wewnątrz nich. Ponadto IBC kontener jest kompatybilny z większością automatycznych systemów transportowych, co znacząco ułatwia działania logistyczne. W zakresie innowacyjnych rozwiązań marketingowych zbiornik posiada kilka miejsc, gdzie można umieścić naklejki z danymi różnej treści, np. oznaczeniem właściciela i informacjami o charakterze reklamowym. Wpływa to na promocję marki i daje możliwość lepszej identyfikacji właściciela.

Inne produkty w zakresie przewozu płynnej żywności

Wśród innych, innowacyjnych produktów, można znaleźć również kontener składany IBC w mniejszej wersji (CL65) o wymiarach: 805x609x833 mm o pojemności 264 l. i wadze 20 kg. To pozwala na dopasowanie wielkości kontenera do oczekiwań zamawiającego i ilości żywności płynnej, jaka będzie w nim przewożona.