Użytkowanie skrzyniopalet

Użytkowanie skrzyniopalet

Owoce, warzywa, napoje – w czym to składować i przewieźć, aby wszystkie procesy logistyczne były nie tylko szybkie, ale i bezpieczne? Odpowiedź jest prosta – w skrzyniopaletach.

Dlaczego skrzyniopalety?

Skrzyniopalety to bardzo praktyczne rozwiązanie dla procesów logistycznych z kilku względów. Po pierwsze są one bardzo wytrzymałe – wysoka jakość materiału, z którego są wykonane, gwarantuje dużą odporność na działanie różnych czynników. Po drugie są lekkie – stosunkowo niewielka waga w połączeniu z dużą wytrzymałością daje bardzo dobre zdolności obciążeniowe. Po trzecie – konstrukcja skrzyniopalet została obmyślona w taki sposób, aby niezależnie od tego czy skrzyniopaleta plastikowa stoi na kółkach, nogach czy płozach, dała się piętrować tj. układać jedna na drugą.

Co to oznacza?

Zastosowanie skrzyniopalet znacznie przyczynia się do obniżenia kosztów. W jaki sposób przecie ich cena jest dużo wyższa niż cena palety drewnianej? Zastosowanie palety drewnianej jako nośnika ładunkowego w przypadku materiałów sypkich oznacza zwykle, że materiał zapakowany jest w drugie, zależne opakowanie. Skrzyniopalety plastikowe jako jedna, cała konstrukcja są bezpieczniejsze. Tu nie ma mowy, by np. karton zsunął się z palety. Ponadto mocne, lite i nienasiąkliwe ścianki skrzyniopalety są gwarancją, że nic się nie wysypie i nie wyleje.

Kolejnym ważnym aspektem jest właśnie aspekt higieniczny – skrzyniopalety bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ponieważ są odporne na działanie większości środków chemicznych, można je bez obaw myć. To bardzo ważne w przypadku składowania i przewożenia artykułów spożywczych, na które skrzyniopalety posiadają odpowiednie atesty. Najbardziej istotną cechą z ekonomicznego punktu widzenia jest ich trwałość – czas użytkowania skrzyniopalety plastikowej jest o wiele dłuższy niż palety drewnianej, a to oznacza, że koszt zakupu bardzo szybko się zwraca.

Szybkie podsumowanie

Skrzyniopalety są uniwersalne, można je zastosować do wielu materiałów i różnych gałęzi przemysłu. Jest lekka, wytrzymała, bezpieczna. Pozwala zaoszczędzić czas (brak konieczności przepakowywania) oraz koszty (jedno miejsce paletowe to kilka skrzyniopalet). Ponadto można zamówić je w wybranym przez siebie kolorze i nadrukować na nim swoje logo – skrzyniopaleta będzie wtedy doskonałym nośnikiem reklamy.